Desktopová virtualizace z pohledu správce

Jak již bylo řečeno, virtuální desktop je desktopový operační systém běžící na serverové infrastruktuře. Díky tomu je možné desktopy velice snadno spravovat, mít o nich přehled a hlavně velice rychle řešit případné problémy. Odpadá nutnost řešení problémů s operačními systémy, hardwarem koncových stanic nebo problému s kompatibilitou. Díky výkonu serverů prakticky odpadá i starost o dostatečný výkon jednotlivých „stanic“.,

Váš běžný uživatel tedy stále pracuje na takovém počítači, jaký je zvyklý používat, ale může se k němu připojit nejen v práci, ale i z domova. Po ukončení připojení mu jeho práce nezmizí, ale po opětovném připojení může dále pokračovat. Připojit se může z jakéhokoliv zařízení, které podporuje HTML5. K dispozici má všechny aplikace i data, která potřebuje. Není tedy problém dodělat resty večer z pohodlí domova. Home office nebyl nikdy snazší.

Správcům v první řadě ubude starost o desítky nesourodých pracovních stanic, na kterých se kdykoli může cokoliv pokazit. Jak budou postupně nahrazovány tenkými terminály, výhoda bude stále patrnější.

Vše pod kontrolou

Nový desktop je vytvořen během několika minut, rychlostí blesku lze i nasadit aplikace nebo bezpečnostní aktualizace. A to vše v přehledné centralizované správě.

Správce taky bude mít kontrolu nad tím, jakou verzi operačního systému uživatelé používají. Může samozřejmě vytvořit pro každého uživatele “jeho” počítač a nechat ho tak, ale proč - když může mnohem víc.

Každý uživatel bude mít zcela nový počítač

Může to dojít tak daleko, že každému uživateli bude vytvořen zcela nový a plně nastavený počítač v okamžiku přihlášení. Uživatel, tím že se ráno přihlásí, dostane zcela nový stroj. A nejlepší na tom je, že to ani nepozná - jeho data budou stále na svém místě, nastavení také. Jen operační systém bude zbaven veškerého balastu, který by se jinak v dlouho běžícím stroji hromadil.

Bezpečnost na prvním místě

Jednou za čas administrátor vytvoří nový vzorový počítač a na pár kliknutí myši ho přiřadí všem uživatelům. Nestane se, že by se k uživatelům dostala neotestovaná verze, nestane se že by někdo neměl nainstalovanou kritickou bezpečnostní záplatu - a to vše z jednoho přehledného konfiguračního rozhraní.

Výsledek stojí za to

A v neposlední řadě, zálohování je velmi snadnou záležitostí - všechna data jsou bezpečně uložena v serverovně! Jistě, na začátku je třeba naučit se mnoho nových věcí a možná i trochu změnit způsob práce. Ale přínosy jsou obrovské - jako kdybyste do teď prali na valše a pak dostali automatickou pračku.

Chcete vědět víc? Neváhejte se zeptat, nebo si rovnou řekněte o návrh řešení na míru. Umíme i připravit a zapůjčit server s virtuálními desktopy, abyste si ho mohli vyzkoušet přímo u vás!

 

Chci se zeptat

7