Cloudové služby

Cloudové služby jsou zaklínadlem dnešní doby. Líbivé a moderní řešení, ve kterém jsou servery, úložiště, služby a aplikace dostupné uživateli vzdáleně přes vlastní síť nebo internet. Tedy nevyžadují hardware ani software zákazníka.

Využití cloudových služeb je snadné

Pro využívání většiny cloudových služeb není nutná složitá a zdlouhavá instalace, uživatel se do nich přihlásí přímo v prohlížeči. V některých případech je pro chod služby nutné do kompatibilního zařízení (tablet, smartphone nebo osobní počítač) nainstalovat klientskou aplikaci, skrze kterou uživatel službu ovládá.
I zde platí, že aplikační data jsou ukládána primárně v cloudu. Nicméně tato data lze u některých služeb uložit i do zařízení zákazníka pro offline přístup. Neznamená to tedy že bez sítě nelze pracovat, většinou lze pracovat i offline.

Cloudové služby umožňují enterprise řešení používat i malými a středními společnostmi za rozumnou cenu. To co si dříve mohly dovolit jen velké korporace je nyní dostupné i segmentu menších firem.

A jedna velká výhoda - cena je jasně daná a průhledná, zákazník si může sestavit službu přesně podle svých požadavků!

Druhy cloudových služeb:

SaaS - Software jako služba
PaaS - Platforma jako služba
IaaS - Infrastruktura jako služby

Specializujeme se primárně na cloudové služby Office 365, Microsoft 365 a Microsoft Azure. Zvládáme jich ale mnohem více, včetně řešení na míru.

Dokážeme tyto služby nejen nasadit - pomůžeme vám i se zaškolením a nastavením firemních procesů tak, aby všem ubylo práce a novinka byla opravdu užitečná. Hlavní je reálný přínos pro vás!

Chci se zeptat

 

7