Reference

Mezi naše zákazníky patří široké spektrum firem od malých až po ty velké. Máme zákazníky s desítkami až stovkami serverů, ale i zákazníky bez jediného serveru. Zvládáme i mezní situace.

Mezi naše zákazníky patří jak firmy ze soukromého sektoru, tak i městské úřady a samosprávy. Dále například i školy a školská zařízení, společnosti všech druhů a velikostí.

Mezi naše vážené zákazníky mimo jiné patří:

  • Generální ředitelství cel České republiky, kde nám je ctí již řadu let pomáhat s infrastrukturou sítě a servery,
  • Městský úřad Lázně Bohdaneč, kde zajišťujeme řadu činností od uživatelské podpory až po správu síťové infrastruktury a serverů,
  • Město Lanškroun, kde ke spokojenosti uživatelů funguje rozsáhlá infrastruktura virtuálních desktopů,
  • Městský úřad Králíky, kde jsme pomohli vytvořit velké, rychlé a spolehlivé datové centrum, které momentálně pomáhá nejen s chodem úřadu
  • Letiště Pardubice, kde jsme navrhovali technické řešení a projektovou dokumentaci k výstavbě terminálu.

Zajímavé projekty, které jsme již realizovali jsou mimo jiné:

  • Komplexní zabezpečení rozsáhlé počítačové sítě (celá republika) včetně kompletního šifrování veškeré komunikace, kontrola a zabezpečení pomocí technologie IEEE 802.1X (dot1x) která pokrývá jednu každou z tisíců síťových zásuvek a jiných přístupových míst. Zabezpečení doplňují technologie GFI nasazené v opravdu velkém rozsahu a další technologie a metody, které tu ale zmiňovat nebudeme.
  • Rozsáhlé datové centrum založené na technologii Dell VRTX, které nahradilo několik stávajících serverů a při nižší spotřebě a vyšším výkonu umožnilo mnohem efektivnější práci. Výrazně rychlejší disková pole, vyšší kapacita, více výpočetního výkonu a samozřejmě vše pojištěno proti výpadkům proudu i chybám uživatelů a systému. A ve výsledku spokojený zákazník, takže spokojení jsme i my.
  • Kompletní virtualizace desktopů (VDI) která ve výsledku ušetřila náklady na hardware i práci místního IT, protože zaměstnanci nyní nejen mají možnost pracovat kdykoli a odkudkoli (i z domu), ale v pravidelných intervalech a prakticky bez práce se jim virtuální počítače obnovují. Lokálnímu IT oddělení ubylo starostí s řešením problémů na starých strojích, problémů vznikajících na dlouho běžících operačních systémech - a to není zrovna málo práce.
  • Podíl na modernizaci osmi základních škol v Pardubicích - kompletní dodávka serverů a aktivních síťových prvků včetně nastavení a zabezpečení, to byla docela výzva. Prostředí škol je specifické, vyžaduje některé úpravy, které v komerčních firmách potřeba nejsou - zejména v oblasti zabezpečení. Ale je vidět jak to vše pomohlo, že to opravdu mělo smysl a že nejen učitelé, ale i žáci z toho mají radost - to stálo za to. (Nemyslíme tím jen radost z nového wifi pokrytí ve všech školách, ale i to k tomu hodně přispělo)
1